
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 3.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2.5 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 2657
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06816
Ext.Price$0.06816
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06816 | $0.06816 |
| 10 | $0.03408 | $0.34080 |
| 50 | $0.03042 | $1.52100 |
| 100 | $0.02715 | $2.71500 |
| 500 | $0.02423 | $12.11500 |
| 1000 | $0.02163 | $21.63000 |
| 3000 | $0.02006 | $60.18000 |
| 5000 | $0.01860 | $93.00000 |
| 10000 | $0.01725 | $172.50000 |
